top of page
Control4_Lifestyle_012 (Custom)

מהו בית חכם ?

מהו בית חכם? 
בית חכם הינה דרך ליצר שליטה וניהול של מוצרי חשמל באופן מרוכז ונוח. כיום, מצויים בביתנו ובשגרת יומנו מכשירי חשמל רבים:  תאורה, מיזוג, מערכות בידור, מערכות אבטחה, חימום רצפתי ועוד. אנו זקוקים ליכולת להשתמש, לנהל וליהנות מהם באופן הטוב ביותר שניתן. כאן נכנסת לפעולה מערכת בית חכם, שכן היא מקשרת ומשלבת את המערכות השונות, ומאפשרת שליטה מוחלטת, גמישה והיקפית. השליטה נעשית דרך טלפון חכם, טאבלט, פאנלים קבועים, שלטים חכמים. כך, שתוכלו להפעיל את דוד החימום בעודכם בדרך הביתה, או לכבות מזגן דולק כשאתם בקניות בסופר.

בית חכם – חווית משתמש ידידותית לכל אחד

התפישה שלנו באיי קונטרול מבוססת על הבנה והענות לצרכי הלקוח. אנחנו רוצים שהבית יעבוד עבורך ולא להפך.  מערכות החשמל והשליטה שלנו קודם כל מבינות בני אדם, ומאפשרות ניהול ושימוש פשוט וידידותי. הן מספקות מענה גמיש, יעיל ורב אפשרויות, למגוון המערכות החשמליות וצורכי דיירי הבית. כמו כן,  בתכנון נכון, ניתן לייצר חיסכון חשמל מהותי ובכך לאפשר אורח חיים משלים ל"בית ירוק".
 

על מה ניתן לשלוט בבית חכם? 
אנו מציעים פתרונות אינטגרציה שליטה וניהול של מכלול מערכות חשמל: 
מערכות אודיו – וידאו וקולנוע ביתי
מערכות תאורה
מערכות מיזוג - חימום קירור, חימום רצפתי
מערכות אבטחה ומיגון – מצלמות במעגל סגור ונעילות אוטומאטית
מערכות בידור ביתיות - הפצת מוזיקה\ וידאו ושליטה רב -אזורית
מערכות הצללה חשמליות - תריסים, וילונות וצלונים   

למי מתאים חשמל חכם? 
 
חשמל חכם מתאים לכל מי שמעוניין לשפר את חווית המגורים שלו ולהנות מיתרונות פונקציונאליים של נוחות וחיסכון וזאת תוך הנאה מיחס עלויות סביר ונוח:
לקוחות המשדרגים את הבית\ הדירה.
לקוחות המעוניינים בשדרוג משרדים, בתי עסק וחללי תצוגה, חדרי ישיבות.
להשבחת נכס קיים לפני מכירה או השכרה.
לבתים ודירות בבניה.
יאכטות ובתי חופש.
לשומרי שבת לשליטה, חיסכון ונוחות. המערכת תזהה אוטומאטית זמני כניסת שבת ויציאתה. מכשירי חשמל, תאורה ומיזוג, יופעלו ע"י תרחישים והגדרות קבועות.
לקוחות המעוניינים בחיסכון משמעותי באנרגיה וחשמל בפרט.
לקוחות המעוניינים באורח חיים 'ירוק' וידידותי לסביבה.
 *לידיעה, קיימת אפשרות שילוב עם מערכות חשמל קיימות כגון: לוטרון, KNX, טי-קונטרול, שנידר, סימנס. 

 
היתרונות בבית חכם 
היתרונות בבית חכם הם רבים וניכרים במהרה. מרגע הפיכת הבית לחכם, תוכלו ליהנות מתפעול וניהול פשוט וידידותי  של מערכות החשמל החשמליות השונות בבית, ושיפור מיידי באיכות ונוחות החיים, חיסכון משמעותי בחשמל וכסף ואורח חיים ידידותי לסביבה.
 
הבית החכם לא נועד לשוחרי טכנולוגיה וגאדג'טים, ואינו נחלתם של בעלי ממון רב. המגמה המתחזקת של שילוב הבית החכם בחללי מגורים סטנדרטיים מעידה על כך שזהו אמצעי נגיש וחיוני לאופי החיים המודרני שלנו. מטרתו לאפשר ניהול נכון ופשוט של המערכות השונות בבית ביחס עליות סביר ביותר. מערכת חשמל חכם טובה לא נועדה לבלבל ולסרבל את התנהלותכם, אלא  לאפשר חווית מגורים נוחה ואיכותית מכל הבחינות.
  
כך לדוגמא, בבית החכם אין צורך לדאוג אם שכחתם את הדוד דולק, או שהילדים שכחו את המזגן ויצאו מהבית. אתם תוכלו לראות מה מצב המערכות הביתיות שלכם בכל זמן נתון, מה דולק, ומה כבוי, מה טמפרטורה, ובאיזה סרט צופים הילדים. תוכלו לקבל הודעות SMS לטלפון הנייד על פעולות שמתרחשות בבית ובכך להיות שבשליטה על הנעשה. בבית חכם, ניתן לכבות ולהדליק את המערכות השונות בלחיצת כפתור. תוכלו להפעיל סרט לילדים גם כשאתם בעבודה או להדליק חימום בדירה כשאתם בדרך הביתה.  בנוסף, ניתן ליצור מגוון נרחב של תרחישים קבועים,בהתאמה אישית ומדוייקת. כך למשל, תוכלו לחמם את הבית ולהדליק את הדוד בשעות קבועות בהתאם לאופי הצריכה הביתי שלכם. תוכלו לייצר מצב "הגבל" כאשר ניתנת הוראה למערכת לכבות דוד חשמל אם דולק יותר מ-3 שעות.


הנה מספר דוגמאות ליתרונות בכך:  
יד על הדופק - יכולת לדעת בכל זמן נתון מה מצב הבית מבחינת צריכת חשמל ותפעול מערכות. למשל, באיזה חדרים דולק האור\מזגן.
נשארים מעודכנים - קבלת הודעות בסמס על פעולות במערכות ביתיות. מישהו ניטרל  את האזעקה,  הדליק את  מערכת השמע - אתם מקבלים הודעת SMS מיידית.


מיגון ואבטחה - יכולת לצפות במצלמות אבטחה בזמן אמת מכל מקום שליטה על המערכות מכל מקום - באמצעות המכשירים שאיתך תמיד ( iPhone, iPad, Android)  אפשרות באמצעות הרשת האינטרנטית דרך טלפונים וטבלטים חכמים (). הפעלת מכשירי חשמל, כיבוי והדלקה, כיוון עוצמות. למשל הדלקת דוד, כיבוי אור, הדלקת השקייה, דריכת אזעקה וכדומה. צריכה מווסתת - שימוש בחיישנים על מנת לאפשר ניהול נכון של צריכת חשמל ע"י ויסות טמפרטורה ותאורה. למשל עמעום אור כאשר ישנו מספיק אור מבחוץ,והגברתו כשמשחשיך. או כיבוי אור\מזגן כאשר אין נוכחות בחדר לאחר פרק זמן מוגדר.
שימוש קל ונוח - אשר מותאם לכל אדם ע"י מערכות וממשקים ידידותיים למשתמש. אפשריות התאמה אישית נרחבות - כגון, יצירת תרחישים בהתאמה אישית, למשל תרחיש "להתראות" כיבוי כללי של כל מערכות הבית. או תרחישים קבועים של הדלקות וכיבויים, כמו מערכות השקייה, ומצבי שמירת שבת.
אסתטיקה ופשטות - נפרדים מאוסף השלטים האינסופי וממקבץ הגדול והמבלבל של המתגים ועוברים למפסקים יפים, קטנים וברורים לשימוש ולשליטה באמצעות טלפונים ושלטים חכמים.

 

איך אנחנו עובדים

 איי קונטרול מלווה את לקוחותיה משלב הייעוץ, אפיון ועד להתקנה ואינטגרציה של המערכות תוך כדי הבאת פתרונות ייחודיים ומתקדמים הן טכנולוגית והן בחווית שימוש וניהול יעילה ופשוטה.

התאמה אישית, אשר מתחשבת ברצונות ובצרכי הלקוח. אנו מאפשרים פתרון מודולארי בהתאם לצורך, תקציב ואופי הפרויקט.

הפרויקטים מנוהלים באופן קפדני ואישי ובכך מאפשרים פתרונות בהתאמה מרבית של מרכיבים פונקציונאליים, עיצוביים ונוחות תפעול משתמש. בתום הפרוייקט, לאחר הדרכה אנו עומדים לרשותכם לשאלות ופניות.

אתם מוזמנים לפגישה חוויתית בחלל התצוגה שלנו. לקביעת פגישה התקשרו עוד היום 0547-333-556

 

 

 

 

שאלות ונושאים נפוצים

 

 

 

בית חכם בהתאמה אישית

 

מערכת החשמל החכם מתאפיינת במכלול רב של אפשרויות, גמישות ויכולות התאמה לצרכי הבית ודייריו. כל אלו מספקים חווית שימוש, נוחות, ואיכות חיים בקנה מידה שטרם הכרתם. מדובר במימוש יכולות תפעול וניהול בית אופטימלי לצד הנאה ונוחות וחסכון בצריכת חשמל.

 

ניהול צריכה האנרגיה בבית בהתאמה לאורח חייכם – אתם רואים ושולטים בכל זמן נתון, על מצב צריכת האנרגיה בבית.תוכלו לשלוט ולקבל חיווי בזמן אמת דרך הטלפון ואף בהודעות SMS לגבי מצבי טמפרטורה, עוצמת תאורה, מצבי אבטחה ומיגון ועוד מגוון רב של אפשרויות. אלו יאפשרו ניהול חכם, יעיל וחסכוני.

תרחישים -  יצרת תרחישים בהתאמה אישית. יש את אלו הנפוצים, אשר מאפשרים כיבוי כללי של כל מערכות החשמל כאשר אתם יוצאים מהבית, או תרחיש "סרט", המאפשר בלחיצת כפתור: סגירת תריסים, הסטת וילונות, החשכת אור, הדלקת מסך, מגבר ומזרים מדיה. לכם נותר רק לבחור את הסרט ולהכין פופקורן.

 

 

 

האם מדובר בעלויות יקרות?

 

בית חכם אינו נחלתם של בעלי אמצעים בלבד ואינו מיועד רק לפרויקטים עתירי תקציב. כיום ישנן מגוון אפשרויות של מערכות בית חכם ואמצעי ניהול ושליטה והם מיושמים בדירות ובבתים קטנים וגדולים כאחד. הבית החכם הולך ומתבסס כאמצעי נפוץ וסטנדרטי,בחיינו. אמצעי המאפשר שליטה חכמה, נוחה וחסכונית. אנשים רבים  בוחרים בחשמל חכם בעת שיפוץ ושדרוג, וכן להשבחת נכסים לפני מכירה והשכרה.

 

אנו באיי קונטרול מספקים מענה יצירתי ומקצועי למנעד רחב של לקוחות, בהתאם לגודל פרויקט, צרכים ותקציב. תוכלו להתרשם ממספר יתרונות בולטים של פתרונות הבית החכם שלנו:

 

מערכת חשמל חכם יציבה, אמינה ופשוטה לתפעול

ניתן לייצר שליטה על בית חכם בתקציבים נוחים ונגישים.

התקנה קלה ומהירה, ביחס עליות סביר בהחלט.

אביזרי שליטה אסתטיים ואיכותיים המשתלבים בשלמות בכל קו עיצובי בחלל המגורים והעסק.

ניתן להתממשק עם מערכות חשמל קיימות כגון: KNX, שניידר, סימנס, לוטרון, טי-קונטרול.

בית חכם מהווה השקעה שחוזרת אליכם, הביטוי לכך מתגלה בחשבונות חשמל מופחתים.

 

 

 

כיצד שולטים על בית חכם?

 

מרחב המגורים העכשווי מכיל מגוון מערכות חשמל, כגון: אודיו-וידאו, מערכות מיזוג, תאורה, מערכות הפצת מוזיקה רב-אזורית, השקייה, חימום רצפתי, הצללה, מיגון, מצלמות ואבטחה. ובנוסף,  ישנם פרמטרים הקשורים לאורח החיים של דיירי הבית. מערכת הבית החכם מאפשרת שילוב ויכולת תקשורת בין המכשירים השונים, בהתאמה מלאה לצרכי המגורים שלכם. כל אלו ניתנים לשליטה על ידך, בקלות ובנוחות, באמצעות: טאבלט, פאנלים קבועים בקיר, סמארטפון (iPhone , Android) שלטים חכמים, ומחשבים.

 

היתרונות בכך עצומים, ניתן לשלוט ולנהל את מערכות הבית מכל מקום, באמצעות הטלפון שלכם בנוחות שאין כמותה! בעודכם מחוץ לבית תוכלו לבצע כל פעולה שתרצו על המערכות שונות, להדליק דוד, לחמם בית לפני הגעתכם, להסתכל במצלמות האבטחה, או לכבות מכשיר שהושאר דולק.  בנוסף, ניתן לפקח על הנעשה בבית ועל צריכת החשמל, שכן המערכת מאפשרת פידבק בזמן אמת. אתם בשליטה מלאה, באמצעות לחיצת כפתור!

 

אמצעי שליטה נוספים נתמכים בחיישנים, המזהים תנועה, נפח, טמפרטורה ואור. כך שמערכת החשמל החכם יודעת לזהות מתי לכבות אורות ומיזוג בחדרים ללא נוכחות אדם. לווסת עוצמת תאורה וצריכת חשמל בהתאם לתאורה טבעית מבחוץ, כך שבשעת היום עוצמת תאורה חשמלית פחותה ובערב מוגברת. ולהסיט וילונות ותריסים בשעת צהרים כשהשמש חזקה. יש לכך משמעויות רבות של נוחות וחיסכון.

 

 

 

האם כל אחד יכול לשלוט ולתפעל מערכת חשמל חכם?

 

כן! כל אחד יכול. לא צריך להיות מבינים בטכנולוגיה וחובבי גאדג'טים בשביל לנהל ולתפעל את המערכת. באיי קונטרול הבנו, מתוך ניסיון רב, שמערכת הבית החכם צריכה לעבוד עבור אנשים ולא להפך. אנחנו מיישמים זאת בעשייה שמאפשרת לכם להבין באופן מהיר ואינטואיטיבי את המערכת, כך שלא תמצאו את עצמכם תוהים איך להתנהל בבית שלכם. בעזרת חקירה ופיתוח, הצלחנו למצות את  פלטפורמות והטכנולוגיות השונות ליצירת מערכות חשמל חכם שהן ידידותיות וקלות לשימוש. אלו באים לידי ביטוי בעזרת שימוש ב:

 

אמצעים מינימליים המאפשרים תפעול פשוט ביותר - כל בני הבית יכולים לתפעל את המערכות באופן קל ואינטואיטיבי. לדוגמא, פאנל שליטה אחד בכניסה לבית מאפשר תפעול מספר רב של מערכות חשמל באמצעים ויזואלים פשוטים, ובכך מאפשר להפטר משורת המתגים הכעורה והמבלבלת בכניסה לבית. בנוסף, אמצעי שליטה נוחים ומינימאליים יאפשרו לכם להיפרד משורת השלטים האינסופית, ויהפכו את תפעול המערכות הבידוריות בבית לפעולה פשוטה וקלה. בכך מאפשרים לכלל דיריי הבית לתפקד בקלות וללא תלות זה בזה.

מחקר ופיתוח מערכות תומכות חשמל חכם - אנו משקיעים מאמצים רבים בכדי לספק פתרונות תומכים אשר יקלו על התנהלות בחיי היום יום. מוצרים לשומרי שבת, ולמוצרי ויטראה

מערכת ניהול –  מתוך מכלול הקיים בשוק, אנו מתמקדים במערכת יציבה שמאפשרת ביטחון, פשטות תפעול וגמישות רבה.

ממשקי משתמש – ממשקי הניהול שלנו מתבלטים בגרפיקה איכותית ובעיצוב ממשק משתמש פשוט ואינטואיטיבי

 

 

אנחנו נדאג לאפיין ולהתקין את המערכת בהתאם לצרכים ואופי החיים שלכם. אתם רק תצטרכו ללחוץ על הכפתור ולהנות.

 

bottom of page