top of page
בית חכם

בית חכם

מהו בית חכם? 
בית חכם הינה דרך ליצר שליטה וניהול של מוצרי חשמל באופן מרוכז ונוח. כיום, מצויים בביתנו ובשגרת יומנו מכשירי חשמל רבים:  תאורה, מיזוג, מערכות בידור, מערכות אבטחה, חימום רצפתי ועוד. אנו זקוקים ליכולת להשתמש, לנהל וליהנות מהם באופן הטוב ביותר שניתן. כאן נכנסת לפעולה מערכת בית חכם, שכן היא מקשרת ומשלבת את המערכות השונות, ומאפשרת שליטה מוחלטת, גמישה והיקפית. השליטה נעשית דרך טלפון חכם, טאבלט, פאנלים קבועים, שלטים חכמים. כך, שתוכלו להפעיל את דוד החימום בעודכם בדרך הביתה, או לכבות מזגן דולק כשאתם בקניות בסופר.

בית חכם – חווית משתמש ידידותית לכל אחד

התפישה שלנו באיי קונטרול מבוססת על הבנה והענות לצרכי הלקוח. אנחנו רוצים שהבית יעבוד עבורך ולא להפך.  מערכות החשמל והשליטה שלנו קודם כל מבינות בני אדם, ומאפשרות ניהול ושימוש פשוט וידידותי. הן מספקות מענה גמיש, יעיל ורב אפשרויות, למגוון המערכות החשמליות וצורכי דיירי הבית. כמו כן,  בתכנון נכון, ניתן לייצר חיסכון חשמל מהותי ובכך לאפשר אורח חיים משלים ל"בית ירוק".
 

על מה ניתן לשלוט בבית חכם? 
אנו מציעים פתרונות אינטגרציה שליטה וניהול של מכלול מערכות חשמל: 
מערכות אודיו – וידאו וקולנוע ביתי
מערכות תאורה
מערכות מיזוג - חימום קירור, חימום רצפתי
מערכות אבטחה ומיגון – מצלמות במעגל סגור ונעילות אוטומאטית
מערכות בידור ביתיות - הפצת מוזיקה\ וידאו ושליטה רב -אזורית
מערכות הצללה חשמליות - תריסים, וילונות וצלונים   

למי מתאים חשמל חכם? 
 

חשמל חכם מתאים לכל מי שמעוניין לשפר את חווית המגורים שלו ולהנות מיתרונות פונקציונאליים של נוחות וחיסכון וזאת תוך הנאה מיחס עלויות סביר ונוח:
לקוחות המשדרגים את הבית\ הדירה.
לקוחות המעוניינים בשדרוג משרדים, בתי עסק וחללי תצוגה, חדרי ישיבות.
להשבחת נכס קיים לפני מכירה או השכרה.
לבתים ודירות בבניה.
יאכטות ובתי חופש.
לשומרי שבת לשליטה, חיסכון ונוחות. המערכת תזהה אוטומאטית זמני כניסת שבת ויציאתה. מכשירי חשמל, תאורה ומיזוג, יופעלו ע"י תרחישים והגדרות קבועות.
לקוחות המעוניינים בחיסכון משמעותי באנרגיה וחשמל בפרט.
לקוחות המעוניינים באורח חיים 'ירוק' וידידותי לסביבה.
 *לידיעה, קיימת אפשרות שילוב עם מערכות חשמל קיימות כגון: לוטרון, KNX, טי-קונטרול, שנידר, סימנס. 

 
היתרונות בבית חכם 
היתרונות בבית חכם הם רבים וניכרים במהרה. מרגע הפיכת הבית לחכם, תוכלו ליהנות מתפעול וניהול פשוט וידידותי  של מערכות החשמל החשמליות השונות בבית, ושיפור מיידי באיכות ונוחות החיים, חיסכון משמעותי בחשמל וכסף ואורח חיים ידידותי לסביבה.
 
הבית החכם לא נועד לשוחרי טכנולוגיה וגאדג'טים, ואינו נחלתם של בעלי ממון רב. המגמה המתחזקת של שילוב הבית החכם בחללי מגורים סטנדרטיים מעידה על כך שזהו אמצעי נגיש וחיוני לאופי החיים המודרני שלנו. מטרתו לאפשר ניהול נכון ופשוט של המערכות השונות בבית ביחס עליות סביר ביותר. מערכת חשמל חכם טובה לא נועדה לבלבל ולסרבל את התנהלותכם, אלא  לאפשר חווית מגורים נוחה ואיכותית מכל הבחינות.
  
כך לדוגמא, בבית החכם אין צורך לדאוג אם שכחתם את הדוד דולק, או שהילדים שכחו את המזגן ויצאו מהבית. אתם תוכלו לראות מה מצב המערכות הביתיות שלכם בכל זמן נתון, מה דולק, ומה כבוי, מה טמפרטורה, ובאיזה סרט צופים הילדים. תוכלו לקבל הודעות SMS לטלפון הנייד על פעולות שמתרחשות בבית ובכך להיות שבשליטה על הנעשה. בבית חכם, ניתן לכבות ולהדליק את המערכות השונות בלחיצת כפתור. תוכלו להפעיל סרט לילדים גם כשאתם בעבודה או להדליק חימום בדירה כשאתם בדרך הביתה.  בנוסף, ניתן ליצור מגוון נרחב של תרחישים קבועים,בהתאמה אישית ומדוייקת. כך למשל, תוכלו לחמם את הבית ולהדליק את הדוד בשעות קבועות בהתאם לאופי הצריכה הביתי שלכם. תוכלו לייצר מצב "הגבל" כאשר ניתנת הוראה למערכת לכבות דוד חשמל אם דולק יותר מ-3 שעות.


הנה מספר דוגמאות ליתרונות בכך:  
יד על הדופק - יכולת לדעת בכל זמן נתון מה מצב הבית מבחינת צריכת חשמל ותפעול מערכות. למשל, באיזה חדרים דולק האור\מזגן.
נשארים מעודכנים - קבלת הודעות בסמס על פעולות במערכות ביתיות. מישהו ניטרל  את האזעקה,  הדליק את  מערכת השמע - אתם מקבלים הודעת SMS מיידית.


מיגון ואבטחה - יכולת לצפות במצלמות אבטחה בזמן אמת מכל מקום שליטה על המערכות מכל מקום - באמצעות המכשירים שאיתך תמיד ( iPhone, iPad, Android)  אפשרות באמצעות הרשת האינטרנטית דרך טלפונים וטבלטים חכמים (). הפעלת מכשירי חשמל, כיבוי והדלקה, כיוון עוצמות. למשל הדלקת דוד, כיבוי אור, הדלקת השקייה, דריכת אזעקה וכדומה. צריכה מווסתת - שימוש בחיישנים על מנת לאפשר ניהול נכון של צריכת חשמל ע"י ויסות טמפרטורה ותאורה. למשל עמעום אור כאשר ישנו מספיק אור מבחוץ,והגברתו כשמשחשיך. או כיבוי אור\מזגן כאשר אין נוכחות בחדר לאחר פרק זמן מוגדר.
שימוש קל ונוח - אשר מותאם לכל אדם ע"י מערכות וממשקים ידידותיים למשתמש. אפשריות התאמה אישית נרחבות - כגון, יצירת תרחישים בהתאמה אישית, למשל תרחיש "להתראות" כיבוי כללי של כל מערכות הבית. או תרחישים קבועים של הדלקות וכיבויים, כמו מערכות השקייה, ומצבי שמירת שבת.
אסתטיקה ופשטות - נפרדים מאוסף השלטים האינסופי וממקבץ הגדול והמבלבל של המתגים ועוברים למפסקים יפים, קטנים וברורים לשימוש ולשליטה באמצעות טלפונים ושלטים חכמים.

bottom of page